fbpx

Aktuality ze stavby nového stacionáře: říjen 2023

Věříme, že vás zajímá, jak to aktuálně vypadá se stavbou nového Stacionáře Vlaštovka, protože termín dokončení stavebních prací se blíží. Přinášíme tedy přehled již provedených stavebních prací a také přehled chybějících financí.

Stacionář Vlaštovka říjen 2023
Stacionář Vlaštovka říjen 2023

Každý měsíc probíhá na stavbě tzv. kontrolní den, zpráva z toho říjnového přináší výčet provedených prací.

Prakticky dokončena je fasáda, osazena jsou okna, včetně parapetů. Uvnitř jsou vylívány podlahy, pracuje se na vnitřních štukových omítkách. Začíná práce na obkladech a dlažbě. Jsou osazovány podhledy. Prostor schodiště bude v nejbližších dnech vymalován. Sociální zařízení jsou osazována sanitární technikou. Dokončuje se vzduchotechnika a elektrorozvody. Probíhá montáž výtahové šachty.

Stacionář Vlaštovka říjen 2023
Stacionář Vlaštovka říjen 2023

Výčet dokončených prací zní stroze, ale pro nás je velmi důležitý. Znamená, že vnější práce se blíží ke svému cíli a síly jsou napínány na dokončení stavebních prací v interiéru. Všechny práce financované ze získané dotace z Evropské unie musí být hotovy v prosinci 2023, což je samozřejmě většina prováděných prací. S blížícím se koncem stavby se však začínají objevovat různé další náklady, se kterými se původně nepočítalo. Finanční náročnost se aktuálně vyšplhala na 83 624 000 Kč, což je o 5 milionů korun více než s čím jsme počítali na začátku tohoto roku a naše spoluúčast je tak nyní ve výši 26 624 000 Kč.

Vizualizace rekonstrukce z roku 2021.
Rekonstruovaná budova před zahájením stavebních prací. Ačkoliv tak na první pohled nepůsobí, byla ve velmi zanedbaném stavu.

MOŽNOSTI PODPORY STAVBY STACIONÁŘE VLAŠTOVKA

Pro získání všech potřebných finančních prostředků je nyní klíčová podpora od veřejnosti. Stavbu lze podpořit hned několika způsoby a my budeme moc rádi, když i vy pomůžete v rámci vašich možností. Stavíme pro naše hrdiny! Děkujeme, že nám v tom pomáháte!

DAR V LIBOVOLNÉ VÝŠI

Přispět můžete přímo na sbírkový účet 1387940690/2700 nebo pomocí portálu Darujme.cz.

Koruna pro Vlaštovku

PODPORA PODNIKATELŮ

V kampani Koruna pro Vlaštovku přispívají podnikatelé korunu (či jinou zvolenou částku) za každou vydanou účtenku.

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s. | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |