fbpx

Stacionář Vlaštovka v Hodoníně má nové prostory

V sobotu 24. 2. 2024 proběhlo slavnostní otevření nového Stacionáře Vlaštovka, který je po 18 měsících plných stavebních prací připraven začít sloužit svým klientům. Stacionář se povedlo postavit díky obrovské podpoře veřejnosti, která se projevila také na účasti slavnostního otevření. Prostory praskaly ve švech, k dobré náladě přispěly kapely Bylo nás 5 a Cimbálová muzika Grajcar. 

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci organizací, které na nový stacionář přispěly největší měrou – Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje, Libor Střecha, starosta města Hodonína a Josef Anovčín, představitel Stavební firmy PLUS. Krátce promluvila také senátorka Eva Rajchmanová, za spolupráci poděkoval manažer výroby stavební firmy Renova, která stavbu prováděla. Provozu v nové budově požehnal hodonínský děkan, P. Tomáš Koumal.

Odpoledne bylo koncipováno jako poděkování pro všechny, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili stavbu nového stacionáře. Prohlédnout si nový areál a také užít si bohatý program celého odpoledne přišly stovky lidí. Na pódiu se představily výborné kapely – multižánrová kapela Bylo nás 5 ze Strážnice a také Cimbálová muzika Grajcar z Dolních Bojanovic. Obě tělesa si návštěvníci mohli poslechnout díky výbornému ozvučení v režii Tonstudia Rajchman, které akci podpořilo zcela nezištně. Technicky akci zajistily služby Domu kultury Hodonín, který akci taktéž podpořil výjimečným přístupem. Na děti čekala v areálu zábava v podobě tvořivých a cukrářských dílen, malování na obličej, hraní s mýdlovými bublinami i klauni s balónky. Díky partnerským vinařstvím mohla proběhnout degustace vín a na návštěvníky čekal také bohatý raut.

Z celého odpoledne vzniklo také hned několik reportáží. Přítomní byli reportéři České televize, TV Noe i Televize TVS. Fotky z akce nám nafotil Vojtěch Sukup.

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s. | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |