fbpx

Martin Neumann vyběhal na řeckém ultramaratonu 155 609 Kč

V minulých dnech jsme byli svědky heroického výkonu na 246 kilometrů dlouhém běžeckém závodě, který Martin Neumann dokázal za 35 hodin a 31 minut doběhnout do cíle. Lidé jeho výkon ocenili ve sbírce na stavbu nového Stacionáře Vlaštovka, celkem se vybralo 155 609 Kč.

Spartathlon je vrcholným závodem všech maratonců, při své délce 246 kilometrů jde o závod na hranici sil všech závodníků. Martin Neumann, strážnický rodák, se do závodu kvalifikoval už v roce 2020, kdy uběhl 161 kilometrů za 19 hodin a 52 minut. Na Spartathlonu startuje pouze 350 běžců z celého světa, kteří reprezentují svůj národ. Za Českou republiku letos běželo 13 běžců, z nich 9 dorazilo do cíle k nohám sochy krále Leonida. 

Martinův úžasný výkon sledovalo prostřednictvím Facebooku mnoho lidí, kteří díky zprávám od Martinovy manželky Ivy mohli vidět, že s každým dalším kilometrem je běh těžší a těžší. Ke konci závodu už Martin nedokázal v žaludku udržet žádné jídlo, ale závod nevzdal. Jeho výkon ocenilo 148 lidí, kteří přispěli do výzvy na Darujme.cz a podpořili tak stavbu nového Stacionáře Vlaštovka. Martinovi gratulujeme ke splnění životního snu, jsme moc rádi, že právě nás tak úžasně podporuje.

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s. | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |