fbpx

Prodej benefičního kalendáře přinesl 57 600 Kč

Bratři Libor a Vojtěch Sukupovi vytvořili kalendář na rok 2022 – Na výletě pro Vlaštovku. V loňském roce objeli výletní místa po celé České republice, vzali s sebou vozík a testovali bezbariérovost vybraných míst. Oni sami nebo jejich přítelkyně na něj usedli a zkusili si, jaké to je být v kůži imobilního člověka. Kalendář Na výletě pro Vlaštovku obsahuje 12 + 1 tipů na výlety se zpracovanými doprovodnými informacemi, které ocení nejen handicapovaní, ale i rodiny s kočárky či senioři.

Jak vůbec nápad vytvořit tento projekt vznikl? Bratři Sukupovi to uvádí takto: ,,V listopadu 2020, kdy bylo všechno zavřené a lidi mohli jen k lékaři nebo do obchodu, jsme se přihlásili do soutěže, která spočívala ve zdolávání vrcholů napříč republikou. Mnohem víc než soutěž to pro nás byly společně strávené chvíle, útěk do přírody, krásné výhledy, umělecké fotky a při zimním bivakování i překračování komfortních zón.

I když soutěž skončila, my jsme spolu na výlety jezdili dál. Zrodil se nápad vytvořit z výletních fotografií kalendář, jehož výtěžek z prodeje by mohl někomu pomoci.

Díky různým vazbám jsme se rozhodli tímto způsobem podpořit Stacionář Vlaštovka, který spadá pod Centru pro rodinu v Hodoníně. Kalendář jsme chtěli se stacionář nějakým způsobem propojit, proto jsme se na všechny další výlety vydali na vozíčku. Na vlastní kůži jsme si chtěli vyzkoušet, jak jsou která místa dostupná pro handicapované.“

Tipy na bezbariérové výlety oceňují jak handicapovaní, tak i rodiny s kočárky nebo seniory, a o vzniku kalendáře se dozvěděli také televizní diváci pořadu Sama doma.

Kalendáře zakoupil i Český paralympijský tým a my samozřejmě děkujeme i vám všem, kteří jste si kalendář koupili a podpořili tak stavbu nového stacionáře.

V neděli 12. 6. 2022 jsme se s nimi setkali a oba bratři nám předali výtěžek z prodeje kalendářů v celkové výši 57 600 Kč.

 

Skutečná hodnota tohoto daru je však daleko vyšší – všechno to úsilí, které věnovali výletům, čas vložený do úpravy fotek, tvorby webu, grafického zpracování a následného prodeje… Muselo dát obrovskou práci tohle všechno dotáhnout do tak krásné podoby a my moc děkujeme všem zapojeným!

Radost nám všem udělala také Tiskárna Lelka, která kalendáře zdarma vytiskla a samozřejmě Štěpánští koledníci, na jejichž vánoční šňůře koncertů se mnoho kalendářů prodalo.

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s. | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |