fbpx

Valerie, 7 let, těžké mentální postižení, dětská mozková obrna, hypotonie, epilepsie, velmi omezená pohyblivost

Valinka je sedmiletá holčička, kterou do Vlaštovky vozí maminka třikrát týdně. Žije s rodiči v Dubňanech, nemá sourozence a do běžné ani speciální mateřské školky kvůli svému postižení docházet nemůže – proto jí Vlaštovka zajišťuje tolik potřebný kontakt se svými vrstevníky.

Valinka má mimo jiné i potíže s fixací zraku na předměty a lidi – toto se dle maminky docházením do stacionáře zlepšilo. Tráví tady svůj čas aktivně, sleduje kamarády, pravidelně cvičí s fyzioterapeutkou a miluje písničky, které jí tady tety pouští.

Valinka je ve věku, kdy se řeší povinná školní docházka, i tu si může splnit v rámci Vlaštovky, protože je tady detašované pracoviště Základní a praktické školy Hodonín, kde působí speciální pedagožka a asistentka.  

Pro rodiče je Valinčin pobyt v našem stacionáři velká pomoc v náročné, jinak celodenní péči o ni.

Služby Stacionáře Vlaštovka zajišťuje nezisková organizace Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín. Náročný provoz z části hradí také penězi od dárců. Budeme rádi, když se mezi ně zařadíte i vy a podpoříte tak tuto jedinečnou službu, která pomáhá mnoha rodinám na Hodonínsku. 

Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s. | © Copyright 2022 | Patrikorsak.cz |